Dodaj-podtytul-2-1

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Ewangelia (J 15, 26-27; 16, 12-15)
Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi». 

Poszczególne wydarzenia w roku liturgicznym wypełniają się jedne po drugich. Niezależnie od tego, co się dzieje w świecie, czy w mojej zwykłej codzienności, Kościół zaprasza mnie do przeżywania tych wydarzeń.

I tak co roku…

Jednak, choć te wydarzenia wciąż są te same, to innym jestem ja, każdego roku bogatszy o nowe doświadczenia.

Zatem, pozwól, że zapytam, jak w tym roku przeżywasz Uroczystość Zesłania Ducha Świętego?
OBIETNICA Jezusa – Paraklet=Duch Pocieszyciel – zstępuje na każdego z nas, po co? By doprowadzić Ciebie i mnie do całej Prawdy – prawdy o mnie samym, o mojej historii, wreszcie prawdy o tym, kim jestem dla Boga.

Chcesz takiej PRAWDY? Ktoś kiedyś powiedział, że Bóg nigdy nie wykorzysta prawdy o nas przeciwko nam samym. Zatem, może warto w tym roku MOCNIEJ owej Prawdy zapragnąć i SZERZEJ otworzyć serce na jej przyjęcie?

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)