Piękno powołania

“Każda Siostra Betanka, oddana Panu Jezusowi, czuje się szczęśliwą z tego, że jest oblubienicą niebiańskiego Oblubieńca – i to jej zupełnie wystarczy.”

Sługa Boży ks. Józef Małysiak

“Młody przyjacielu! Nie  myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, według której sensem życia jest bogactwo i przyjemność. Jeśli słyszysz głos MISTRZA, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem.
Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione.”

Co jeśli mam powołanie?

Jeśli czujesz, że Pan Cię wzywa, rozmawiaj o tym z Jezusem, proś Go o prowadzenie, dobre rozeznanie i potrzebne siły do odpowiedzi na powołanie. Zaufaj całkowicie Jego Miłości…
A gdy podejmiesz decyzję, że chcesz zostać Betanką, nawiąż osobisty kontakt z siostrami, mówiąc o swoim zamiarze. Wzajemne wcześniejsze poznanie z siostrami ułatwi Ci później wejście we wspólnotę.
Siostry, poznając Ciebie, pomogą ci zweryfikować autentyczność Twojego powołania.

Piękno Powołania siostry betanki
powolanie5

Przyjedź i zobacz jak żyjemy – poznaj nas!

Możesz więc przyjechać na organizowane dni skupienia lub odbyć je indywidualnie w ciszy. Jeżeli odwiedzisz Dom Formacyjny w Kazimierzu Dolnym, będziesz mogła także spotkać się z postulantkami i nowicjuszkami i zobaczyć z bliska jak wygląda ich życie – betaniamlodym@betanki.pl

Jeśli Pan Cię wzywa nie ociągaj się - wyrusz w drogę!

Gdy Miłość Cię woła, idź za jej
głosem, choćby Cię wiodła
po ostrych kamieniach.
Uwierz Miłości gdy mówi do Ciebie,
choćby jej wołanie rozwiało sny Twoje,
choćby jej wicher połamał Twoje gałęzie.
Miłości nie zdołasz za nos wodzić,
pozwól – niech Ona – Ciebie wiedzie.
Czy kochasz szczerze?
Oto wołanie Miłości :
wstawaj o świcie i leć na skrzydłach serca,
by powitać dziękczynieniem Dzień Miłości,
dla niej żyć, służyć,
porzucić wszystko
dla Wielkiej Miłości –
JEZUSA

Piękno Powołania siostry betanki
error: Treści są chronione, przepraszamy :)