IMG_5423

ŚLUBY ZAKONNE S. JULII

ŚLUBY ZAKONNE S. JULII

Dnia 12 maja 2024 r. w kaplicy klasztornej Sióstr Rodziny Betańskiej w Kazimierzu Dolnym w czasie uroczystej Mszy Świętej  s. Julia złożyła wobec Jezusa śluby: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Tego radosnego dnia towarzyszyli siostrze bliscy oraz wspólnota sióstr z domu w Kazimierzu Dolnym, a także pobliskich placówek.

Przed Mszą Świętą s. Julię pobłogosławili rodzice oraz Matka Generalna i Mistrzyni Nowicjatu. Eucharystię sprawował ks. Andrzej – kapelan domu, który skierował do niej słowa wzywające do wierności Chrystusowi. Udzielił także rady, aby zawsze w trudnych chwilach (które są nieuniknione) kierowała swój wzrok na niebo i na Jezusa i od Niego brała przykład do naśladowania – Jezusa, który był ubogi, a jaki wolny, czysty, a jaki szczęśliwy i który był posłuszny, także wtedy kiedy dostał krzyż, na który nie zasłużył.

Po wypowiedzeniu aktu profesji siostra otrzymała czarny welon, krzyż profeski, Konstytucje Zgromadzenia i płonącą świece. Siostra Julia zakończyła etap formacji w Kazimierzu Dolnym, opuszcza nowicjat i rozpoczyna nowy etap drogi w życiu zakonnym – juniorat.   

Dziękujemy Bogu za dar naszej siostry, za jej pełne radości i ufności “tak” wypowiedziane Jezusowi. Prośmy Boga o łaskę wytrwania i wierności złożonym ślubom dla s. Julii.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)