Naucz-mnie-chodzic-Twoimi-sciezkami-1

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ewangelia (Mk 1, 21-28)

Jezus naucza jak ten, który ma władzę

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».

Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

W przeciągu trzech lat Jezus, syn Józefa z Nazaretu, ze zwykłego, przeciętnego człowieka, stał się kimś, za kim szły tłumy ludzi.
Dlaczego?
Bo oczy widziały cuda; bo uszy słyszały głębokie słowa; bo uzyskiwano uzdrowienie i przywracana była pozycja w społeczeństwie.
To wszystko prawda.
Ale trzeba dodać, że “sławę” Jezusowi przyniosły tysiące ust, które z radością opowiadało wokół o Mistrzu z Nazaretu, o tym, jak poruszył do głębi ich serca.
Wieść o Nim rozeszła się…
A Ty skąd dowiedziałeś się o Jezusie?
Kiedy ostatnio podzieliłeś się swoją wiarą z drugim człowiekiem?

iv niedziela zwykła

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)