IMG_1563

ZJAZD BETAŃSKIEJ MŁODZIEŻY

ZJAZD BETAŃSKIEJ MŁODZIEŻY

Od 5 do 8 lipca w Kazimierzu Dolnym trwał zjazd młodzieży, która formuje się przy naszym Zgromadzeniu, spotykając się online na dzieleniu Słowem Bożym i wiarą oraz uczestnicząc w rekolekcjach tworzonych przez siostry.

Podczas tych dni młodzież rozważała znaczenie Przenajdroższej Krwi Chrystusa oraz pochyliła się nad świadomością należenia do Boga, bycia wykupionym, nie przez rzeczy skończone i materialne, lecz właśnie przez krew Jezusa.

W czwartek młodzież ugościła ks. biskupa Adama Baba, który z entuzjazmem i mądrością dzielił się nie tylko swoim powołaniem, wiarą, ale także wyzwaniami, które młody człowiek (i nie tylko młody) napotyka w dzisiejszym świecie i mentalności “indywidualizmu”, który zamyka się na drugiego człowieka.

W piątek natomiast z konferencją przybył ks. Krzysztof Bożym – dzieląc się bogactwem i zwycięstwem, które mamy we krwi Jezusa. Jedna z dziewcząt ze wspólnoty uczyła uczestników spotkania gry w szachy, nawiązując przez nią do prawd życiowych i duchowych.

Dziękujemy Bogu za ten czas radości i budowania wspólnoty, umacniania w wierze i dzielenia się nie tylko tym, co radosne, ale także tym, co trudne.

Młodych, którzy wciąż poszukują swoich wspólnot, zapraszamy na nasze spotkania.

Więcej informacji tutaj: link.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)