PHOTO-2023-07-08-16-35-28

WAKACYJNY WYJAZD DZIECI

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

WAKACYJNY WYJAZD DZIECI

W dniach 03-07 lipca 2023 r. dzieci z parafii pw.  Świętej Rodziny w Lublinie, pod opieką s. Franciszki, ks. Piotra i ks. Grzegorza uczestniczyły w wakacyjnym wyjeździe w Bieszczady.

W ramach tych kilku dni zwiedziliśmy Ogrody Biblijne i Skansen Miniatur w Myczkowcach oraz Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Knieja w Nowosiółkach. Wybraliśmy się również do Komańczy, gdzie internowany był bł. Prymas Stefan Wyszyński. Siostry Nazaretanki przybliżyły dzieciom tę wybitną postać. Odwiedziliśmy też kaplicę, w której modlił się Kardynał i Izbę Pamięci jemu poświęconą. Następnie pieszo przeszliśmy do figury Matki Bożej Leśnej w Komańczy, a później udaliśmy się nad Wodospad Berusa. Kolejnego dnia udaliśmy się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego gdzie czekała nas wspinaczka do schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Wysiłek nam się opłacił, ponieważ mieliśmy stamtąd wspaniałe widoki. To nie był jednak koniec spacerów, ponieważ w kolejnych dniach udaliśmy się w pieszą wycieczkę na Cmentarz Żydowski w Woli Michowej oraz do kapliczki w Balnicy i cudownego źródełka. Na miejscu również nie brakowało atrakcji. Każdego dnia dzieci uczestniczyły we Mszy św. poprzedzonej warsztatami muzyczno-liturgicznymi. Na terenie Ośrodka graliśmy m.in. w piłkę nożną, siatkówkę. Dzieci mogły również przejechać się na koniu. W drodze powrotnej przespacerowaliśmy się po koronie zapory wodnej w Solinie, z której rozciągał się cudowny widok na Jezioro Solińskie. Przez cały pobyt towarzyszyła nam wspaniała pogoda. Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)