Dodaj-podtytul-3

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Ewangelia (Mt 28, 16-20)
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»

Dzisiejsza uroczystość niesie ze sobą wiele tajemniczości.
I gdyby nie ikona autorstwa Rublowa, to nawet trudno byłoby sobie wyobrazić Trójcę, bo niby TRZY osoby, a tak naprawdę JEDNA.

I pewnie nie ma sensu tracić czasu na próbę rozgryzienia owej tajemnicy – oczywiście warto się zastanowić, ale raczej nie ma co oczekiwać, że rozmyślanie skończy się okrzykiem radości: „Już wiem, co to jest ta cała Trójca Święta!”

Prawdą jest, że moje życie przeniknięte jest Miłością, która płynie z jednego Źródła. Prawdą jest, że wszystko, co w codzienności robię, dokonuje się w miłosnym spojrzeniu Boga Ojca, Syna i Ducha… I wreszcie prawdą jest, że ilekroć czynię Znak Krzyża i wypowiadam na głos imiona Trójcy Świętej, to naprawdę spływa na mnie łaska – pełna łaska, bo od Ojca, Syna i Ducha.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Betania Młodym

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)