IMG_20240509_202506_1

DROGA ŚWIATŁA

DROGA ŚWIATŁA

W czwartek, 9 maja, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego odbyła się Droga Światła, która jest kontemplacją Chrystusa Zmartwychwstałego. Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 19.00 w Sanktuarium Świętej Rodziny, a zakończyło w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie

Droga Światła (Via Lucis) wzorowana na tradycji Drogi Krzyżowej, jest nabożeństwem rozważającym wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa od momentu Jego zmartwychwstania aż do zesłania Ducha Świętego.

Właśnie w Chrystusa zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół. Czyni to idąc śladami Piotra, który łzami okupił swoje zaparcie się Chrystusa i znów poszedł za Nim, wyznając Mu — ze zrozumiałą bojaźnią — swą miłość: „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” (J 21, 15-17). Czyni to stając u boku Pawła, który spotkał Chrystusa na drodze do Damaszku i został oślepiony Jego blaskiem: „Dla mnie bowiem żyć — to Chrystus, a umrzeć — to zysk” (Flp 1, 21).

W dwa tysiące lat po tych wydarzeniach Kościół przeżywa je tak, jak gdyby dokonały się dzisiaj. Jako Oblubienica Chrystusa kontempluje w Jego obliczu swój skarb i swoją radość. „Dulcis Iesu memoria, dans vera cordis gaudia”: jakże słodko jest wspominać Jezusa, źródło prawdziwej radości serca!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)