IMG_20240302_141827

DZIEŃ SKUPIENIA DLA MŁODZIEŻY

DZIEŃ SKUPIENIA DLA MŁODZIEŻY

Dnia 2 marca w domu zakonnym w Lublinie odbył się dzień skupienia dla młodzieży, który poprowadził ks. Krzysztof Fejkiel. Ewangelia, która towarzyszyła nam cały dzień to przypowieść o Miłosiernym Ojcu.

Poprzez Lectio Divina oraz liturgię pokutną, podczas której badaliśmy nasze serca przez rachunek sumienia przygotowywaliśmy się do kulminacyjnego punktu dnia, tj. sakramentu pokuty i pojednania.

Jak mówił ks. Krzysztof Bóg Ojciec oczekuje nas z wielką i nieskończoną tęsknotą, a kiedy przychodzimy do Niego z naszym ciężarem to z miłością tuli nas w ojcowskie ramiona, biorąc ten ciężar na siebie. I tak jak w Ewangelii wg. św. Łukasza 15, 11-32 najczęściej występującym słowem jest słowo “ojciec”, tak kluczową osobą, z którą spotykamy się podczas spowiedzi jest sam Bóg, zasłania się osobą kapłana.

“Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy.” Dz 1602

Dzień skupienia zakończyliśmy Eucharystią oraz wzajemnym dzieleniem się przeżytym czasem.

Bogu niech będą dzięki za Jego Miłosierną Miłość!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)