XXIX-Niedziela-Zwykla

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ewangelia (Mt 22, 15-21)

Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie.

Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?»

Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!» Przynieśli Mu denara.

On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli: «Cezara». Wówczas rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

Jezus przejrzał ich przewrotność… Tak, bo czasem człowiek mówi, czy robi coś, ale intencja tego działania jest brudna – brudna od kombinowania.

I znam te momenty, kiedy Jezus mnie konfrontuje z moim kombinatorstwem. I co wtedy? Albo idę w zaparte, albo kruszeję przy pomocy Jego łaski…

Módl się dziś za siebie, abyś przed Jezusem był przeźroczysty, żebyś nie musiał się bać spotkania z Nim, który jest czystą Prawdą. 

Prawdą jest, że Prawda może boleć, ale Ona ostatecznie wyzwala. 

Zawsze…

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)