IMG_3189-2

JUNIORAT LETNI

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

JUNIORAT LETNI

Letni czas zjazdu sióstr juniorystek odbył się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Tematem przewodnim tego czasu było hasło “KOMUNIKACJA”. Duchowo i ojcowsko towarzyszył siostrom ks. Jerzy Morański – salwatorianin, nie zabrakło również s. Estery – mistrzyni sióstr juniorystek, która wspiera je w drodze do ślubów wieczystych.
W swoich konferencjach ks. Jerzy bardzo mocno podkreślał to, że nie ma dobrej komunikacji i relacji z drugim człowiekiem, jeśli nie ma fundamentu, którym jest relacja z Jezusem i słuchanie Go. Wszystkie swoje konferencje ksiądz opierał o Ewangelię według św. Jana i na podstawie opisanych tam wydarzeń przedstawiał nam co znaczy dobrze się komunikować i jak czynił to Jezus.

Podczas letniego spotkania w Kazimierzu siostry juniorystki cieszyły się swoją obecnością, dzieliły doświadczeniami wynoszonymi ze swoich posług. Uczestniczyły w spotkaniu z panią psycholog, z Matką Generalną, przygotowały wspólnotowego grilla, odwiedziły Sandomierz, a w nim Wyższe Seminarium Duchowne oraz pomogły siostrom w pracach ogrodowych. Umacniały przede wszystkim swoje więzi także poprzez modlitwę: odmawianą Liturgię Godzin, Eucharystię, Adorację Najświętszego Sakramentu.

Ważnym punktem rozpoczynającym czas tego zjazdu było przywitanie sióstr neoprofesek, które dołączyły do wspólnoty juniorackiej: s. Maksymiliany i s. Józefiny.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)