IMG_2496

PIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE

PIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE

Wielka radość w Zgromadzeniu, ponieważ dnia 2 lipca 2023 r. w kaplicy klasztornej Sióstr Rodziny Betańskiej w Kazimierzu Dolnym w czasie uroczystej Mszy Świętej  s. Maksymiliana i s. Józefina złożyły wobec Jezusa ślub posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. W tym dniu towarzyszyli siostrom: bliscy, siostry z domowej wspólnoty, siostry juniorystki oraz kapłani z rodzinnych parafii, a także inni goście, który na różny sposób są związani z Betanią.

Przed Mszą Świętą s. Maksymilianę i s. Józefinę pobłogosławili bliscy oraz Matka Generalna i Mistrzynie. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Małek – kapelan w domu sióstr, Homilię wygłosił ks. Roman Dyjur – ksiądz proboszcz z rodzinnej parafii s. Józefiny, Ewangelię w uroczysty sposób wyśpiewał ks. Paweł Olewiński – wikariusz z rodzinnej parafii s. Maksymiliany.

Po wypowiedzeniu aktu profesji siostry otrzymały czarny welon, krzyż profeski, Konstytucje Zgromadzenia i płonącą świecę.  Siostry zakończyły etap formacji w Kazimierzu Dolnym i już wkrótce rozpoczną swoją pierwszą siostrzaną posługę, a także dołączą do wspólnoty sióstr juniorystek.

Dziękujemy Bogu za dar naszych sióstr, za ich pełne radości i ufności „tak” wypowiedziane Jezusowi. Prośmy Boga o łaskę wytrwania i wierności złożonym ślubom.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)