IMG-20230703-WA0010

III SERIA REKOLEKCJI ZAKONNYCH

III SERIA REKOLEKCJI ZAKONNYCH

30 czerwca w Kazimierzu Dolnym w naszym domu formacyjnym zakończyła się ostatnia (trzecia) seria naszych zakonnych rekolekcji. W przededniu rekolekcji siostry spotkały się na dniu formacyjnym.

Rekolekcje trwały od 26 do 30 czerwca, tą serię rekolekcji, tak samo jak dwie poprzednie, prowadził ks. Andrzej Małek – kapelan domu zakonnego w Kazimierzu. ksiądz rekolekcjonista na początku rekolekcji zachęcił siostry do spojrzenia na swoje życie zakonne od momentu, kiedy ono się rozpoczęło, tzn. od czasu postulatu aż do czasu obecnego. Kolejnym ważnym tematem, który poruszył ks. Andrzej to cisza. Pokazał on jak bardzo ważna jest w życiu każdej z sióstr, bo tak naprawdę dopiero w ciszy możemy usłyszeć Jezusa. Ważnym punktem był również dzień, w którym siostry mogły w sakramencie spowiedzi jeszcze mocniej przylgnąć do Jezusa Miłosiernego.

Ostatniego dnia rekolekcji siostry Zuzanna i Symeona złożyły swoje śluby zakonne na kolejny rok . Siostrom życzymy odwagi i wytrwałości w kroczeniu za Jezusem w codzienności. Dziękujemy też naszym siostrom, które w tym czasie posługiwały nam w  kuchni, dzięki temu my mogłyśmy trwać przy Jezusie – umocnione powróciłyśmy do naszych wspólnot

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)