IMG_1477

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIEWCZĄT

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIEWCZĄT

Gwarno i radośnie zrobiło się w kazimierskiej Betanii w miniony weekend. A wszystko za sprawą naszych gości – uczestniczek marcowych rekolekcji dla dziewcząt. “Chodź do mnie ty, który płaczesz” – tak brzmiał temat skupienia. Duchowo towarzyszył nam ks. Karol Mazurek, który oprócz posługi sakramentalnej, poprowadził dla dziewcząt warsztat bibliodramy. 

Dla wszystkich uczestniczek bibliodrama była  zupełnie nowym doświadczeniem, w którym powoli zaczęły odkrywać głębię. Pochylając się nad fragmentem Mt 11, 28-30:  Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie, dziewczęta poszukiwały odpowiedzi na pytania, jak mają przeżywać to, co dla nich jest trudne, jak zapraszać do życiowych kłopotów Jezusa.

Oprócz warsztatów, korzystałyśmy z daru Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Odbyło się także nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

I choć znów trudno było nam się rozstać, to zabierając dobre wspomnienia i oczekując Bożych owoców rekolekcji, dziewczęta wróciły do tego, czym jest ich “tu i teraz”. Dziękując za dar tego spotkania, za bogactwo łask, za troskę naszych sióstr, prosimy, by Bóg dalej nas prowadził tak, jak On tego chce. Niech uczy nas, że krzyż w naszym życiu musi być i że nie każdy ból natychmiast trzeba uśmierzać. Nieraz w tym właśnie bólu przychodzi On, Bóg.

Jezu, bądź uwielbiony za czas kolejnych rekolekcji w Betanii!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)