FvyhjNyFp54TcjNKdRE3E3oe3NvYP-HqjRJuCf-QfuE_plaintext_638153624453219213

REKOLEKCJE SIÓSTR POSTULANTEK

REKOLEKCJE SIÓSTR POSTULANTEK

W dniach 20-25.03  siostry postulantki przeżywały czas swoich rekolekcji w naszym Domu Modlitwy za kapłanów w Gdańsku. Była to dla nich okazja do pogłębienia relacji z Jezusem ale też ze sobą nawzajem. W pierwszych dniach wykłady o emocjach i mądrym z nich korzystaniu poprowadziła p. Sabina Szuta, która na co dzień pomaga uczestnikom rekolekcji ignacjańskich w Jastrzębiej Górze. Postulantki zostały także wprowadzone w tajniki medytacji ignacjańskiej i mogły jej smakować dwa razy dziennie. W temat poruszeń duchowych – pocieszenia i strapienia – wprowadził je o. Ryszard Friedrich SJ Oprócz codziennej Eucharystii i Adoracji wizyta w Gdańsku obfitowała w zwiedzanie różnych miejsc – Gdańskiej Starówki, okolic Wrzeszcza i Brzeźna. Udało się odwiedzić również Wejherowo, gdzie przechodząc dróżkami Kalwarii Wejherowskiej siostry przeżyły nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

To, co dobre szybko się kończy, ale w przypadku sióstr postulantek, skończyło się po to, by zaczęło się coś jeszcze lepszego – porekolekcyjne owocowanie:) 

Dziękujemy serdecznie naszym kochanym siostrom z gdańskiej wspólnoty za tak ciepłe i życzliwe przyjęcie naszej grupy w swoich progach. Niech Jezus wynagrodzi cały trud!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)