img_9203_optimized

OBŁÓCZYNY S. JÓZEFINY I S. MAKSYMILIANY

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

OBŁÓCZYNY S. JÓZEFINY I S. MAKSYMILIANY

Radość wielka! Dzisiaj, tj. 9 lipca podczas Mszy Świętej s. Józefina i s. Maksymiliana przyjęły stój zakonny. Ten akt oznacza zakończenie etapu formacji tzw. „nowicjatu kanonicznego” i rozpoczęcie tzw. „nowicjatu apostolskiego”, który jest czasem wyjazdowym sióstr, kiedy to będą mogły przeżywać charyzmat i pracę betańską „na własnej skórze” w naszych domach i placówkach.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Andrzej – kapelan domu zakonnego w Kazimierzu Dolnym, przy ołtarzu towarzyszył mu ks. Mirosław – spowiednik sióstr nowicjuszek, który wygłosił kazanie oraz ks. proboszcz rodzinnej parafii s. Józefiny. W Eucharystii uczestniczyli i swą modlitwą wspierali: Matka Generalna, siostry betanki oraz najbliższa rodzina s. Józefiny oraz s. Maksymiliany i inni goście.

Siostry otrzymały habit, biały welon i medalik z Niepokalaną. Szaty zakonne nowicjuszkom wręczyła Matka Generalna kierując do nich słowa: „Przyjmij habit zakonny i noś go jako znak przynależności do Chrystusa.”

Ks. Mirosław opierając się na Słowie Bożym kierował do wszystkich, a przede wszystkim do s. Józefiny i s. Maksymiliany słowa odwagi w kroczeniu za Jezusem, który nie powołuje ludzi idealnych i gotowych, aby za Nim pójść – jest wręcz przeciwnie, dlatego nasz lęk jest uzasadniony i nasze pytanie o to: „Czy dam radę?”. Jezus jednak stanowczo do nas woła „Nie bójcie się!”. To On dopełnia w nas dzieła, do którego nas wzywa. Naszym zadaniem jest umiłować Jego wolę i przyjąć łaski, które pragnie na nas zlać.

Radość wymalowana na twarzach naszych sióstr to świadectwo ich piękna przylgnięcia i wybrania Jezusa, a może tak naprawdę piękno bycia dotkniętą łaską powołania we własnej historii życia, z całym dobrem, ale i też z całym trudem. Niech Bóg umacnia je na tej drodze, aby swym postępowaniem, zwykłą obecnością „przypominały bliźnim przyszłe życie i zasłużyły na chwalebną nieśmiertelność.”

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Papież Franciszek 2 lutego 2021 ustanowił wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. W dekrecie Kongregacji ds.

Kolejne rekolekcje dla młodzieży żeńskiej między 17 a 35. rokiem życia przed nami. Podczas tego

W dniach 11-18 lipca trwał w Gdańsku czas letniego spotkania sióstr juniorystek, którym towarzyszyła s.