img_20220705_173649_optimized

ZJAZD MŁODZIEŻY BETAŃSKIEJ

ZJAZD MŁODZIEŻY BETAŃSKIEJ

W dniach 4-6 lipca w Lublinie odbył się zjazd młodzieży betańskiej, która regularnie spotyka się online w ciągu roku szkolnego na dzieleniu słowem Bożym. W każdą niedzielę o godz. 19.45 poprzez ZOOM spotykają się, aby słuchać Słowa i pozwolił temu Słowo kształtować ich życie, młodość.

W ciągu tych 3 dni młodzi wraz s. Darią nie tylko wspólnie się modlili, ale przede wszystkim budowali wspólnotę między sobą, umacniając więzi, które między nimi są. Zwiedzali Lublin, spacerowali po Starym Mieście, odpoczywali nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie swoim radosnym śpiewem dzielili się wiarą pośród innych obecnych tam osób.

Z pewnością był to wyjątkowy czas, i choć nie były to typowe rekolekcje młodzieżowe wypełnione konferencjami i treściami duchowymi głoszonymi przez kapłana, to Jezus uczynił ich codzienność rekolekcjami, które prowadził On sam – ucząc budowania wspólnoty, radowania się i smucenia wraz z innymi, dzielenia się tym, co najcenniejsze. Nauczył miłości do drugiego człowieka, w tym co mocne i w tym co słabe.

Bóg jest hojny i ten czas był dla każdego uczestnika zjazdu potwierdzeniem tego stwierdzenia. Chwała Bogu za ten czas!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)