serce jezusa

ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE KAPŁANÓW

ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE KAPŁANÓW

Obchodzona dziś w Kościele Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek po oktawie Bożego Ciała, jest także Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów ustanowionym przez Jana Pawła II.

Nieprzypadkowo Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów jest obchodzony corocznie w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zbieżność ta ma swoją bardzo głęboką wymowę. Tego dnia śpiewamy, aby Jezus uczynił „serca nasze według Serca swego”. W ten sposób wierni modlą się nie tylko za siebie, ale szczególnie za księży, aby Chrystus przemieniał serca kapłanów na podobne do swego serca – pełnego miłości, pokoju, cierpliwości i miłosierdzia.
ks. Paweł Rytel-Andrianik

ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE KAPŁANÓW

Ks. prof. Marian Duda powiedział, że “jeśli kapłaństwo jest miłością Serca Jezusowego – to w szczególny sposób kapłani są darem tego Serca, a skoro są darem tego serca, to my ten dar otrzymujemy jako wierni świeccy w Kościele. Otrzymujemy ten dar po to, żeby źródło miłosierdzia, które tryska z Serca Jezusowego przez posługę kapłanów do nas przypływało. Kapłani są jak gdyby kanałami tej miłości Bożej, skoro tak, to zawsze trzeba się modlić, żeby te kanały były jak najczystsze, jak najdrożniejsze. Można powiedzieć, że chcemy by kapłan był obrazem Serca Jezusowego. A więc żeby nie było w nim nic, co jest niezgodne z Sercem Jezusem, z biciem tego Serca dla człowieka, z otwartością tego Serca dla człowieka, no i z miłosierdziem niezależnie od tego w jakiej sytuacji tej człowiek się znajduje, kapłan ma być dla niego znakiem miłosierdzia Bożego.  Tego Serca, które nigdy nie przestaje kochać.”

POTRZEBUJEMY KAPŁANÓW – ŚWIĘTYCH KAPŁANÓW

Ten dzień jest okazją dla wszystkich wiernych kościoła, abyśmy poczuli się odpowiedzialni za naszych pasterzy, abyśmy zechcieli towarzyszyć im w drodze powołania naszą modlitwą, aby tą modlitwą ochraniać ich posługę.

Stańmy przed Najświętszym Sakramentem, przed Sercem Jezusa i powiedzmy Mu jak bardzo dziękujemy, że z nami został, jak bardzo Mu dziękujemy, że posługuje się swymi kapłanami, aby nas do Siebie przygarniać, odnajdywać, ocalać. Niech do Serca Jezusowego dojdzie dziś głośne wołanie o KAPŁANÓW, świętych kapłanów.

Panie Jezu Chryste, Odwieczny Kapłanie,
Zachowaj Twoje sługi, kapłanów,
W zaciszu Twego Najświętszego Serca,
gdzie nikt nie może ich skrzywdzić
.

Zachowaj od skazy ich namaszczone dłonie,
które dotykają Twego Najświętszego Ciała.
Zachowaj ich wargi w świętości
O barwie Twojej Najdroższej Krwi.
Zachowaj ich serca w czystości i świętości,
opieczętowane wzniosłym znakiem
Twojego chwalebnego Kapłaństwa.
Niech Twoja święta miłość
ogarnie ich i osłoni
przed duchem tego świata.

Pobłogosław ich posługę
poprzez obfitość jej owoców,
a dusze, którym posługują,
niech będą ich radością i pocieszeniem
tu na ziemi i w niebie.
Po ich zwycięskiej walce
Z ciemnością, szatanem i światem,
Podaruj im koronę wieczystej chwały
w Twoim wiekuistym królestwie.

Amen.

MODLITWA ZA KAPŁANÓW

Kapłan rodzi się i umacnia przez modlitwę – to jego najskuteczniejsza podpora. Każdy, kto pragnie wspierać kapłanów, wypraszać im świętość, otoczyć duchową troską ich powołanie i apostolstwo, może włączyć się w dzieło modlitwy BMWK. Warunkiem jest wyrażenie zgody na codzienną modlitwę, przez całe życie, w intencji duchowieństwa i powierzonego przez Misję jednego kapłana. Więcej informacji na naszej stronie BMWK.PL – Betańska Misja Wspierania Kapłanów

ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE KAPŁANÓW Życie Kościoła

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)