img_8425_optimized

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE

W dniach 20-22 maja w Lublinie odbywały się rekolekcje powołaniowe dla dziewcząt, których tytułem były trzy hasła: “Rozeznawanie, decyzja, wierność.”

Czy młodzi boją się słowa POWOŁANIE? Otóż nie, bynajmniej nie jest ono straszne dla tych, którzy przybyli na spotkanie rekolekcyjne, aby wejść głębiej w przestrzeń rozeznawania powołania i odpowiadania na nie, dzięki łasce Boga.

Podczas rekolekcji prosiliśmy Ducha Świętego, o Jego obecność i prowadzenie, z wielką ufnością oddawaliśmy się także pod opiekę Maryi, tej która pragnie prowadzić nas w ramiona Jezusa. Eucharystia, modlitwa, konferencje, wspólnota, radość, cisza, kontemplacja Chrystusa i Jego Słowa – tak przebiegał nam czas spotkania.

Dziękujemy Bogu za to, że BETANIA po raz kolejny tworzy dom dla młodych, gdzie króluje przyjaźń i króluje Pan, który nas jednoczy. Prosimy o modlitewne wsparcie dla wszystkich młodych, którzy pragną obrać ścieżkę życia kapłańskiego, czy konsekrowanego, aby szli głosić i dawać Chrystusa, który cały jest MIŁOŚCIĄ MIŁOSIERNĄ.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

Ewangelia (Mk 1, 12-15) Jezus był kuszony przez Szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali Słowa Ewangelii

W dniach 04-10 lutego w naszym domu zakonnym w Lublinie odbył się zimowy zjazd sióstr

25lecie Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów to dobry moment, aby przypomnieć sobie o początkach i rozwoju

error: Treści są chronione, przepraszamy :)