dddgggd

ODKRYĆ POWOŁANIE – ALE JAK?

ODKRYĆ POWOŁANIE – ALE JAK?

W styczniu rozpoczęliśmy serię spotkań o powołaniu pt. “Odkryć powołanie – ale jak?” . W tym czasie duchowo prowadził nas ks. Mateusz przygotowując konferencje na poszczególne tematy.

Myśli przewodnie spotkań były przestrzenią odkrywania relacji, które pomagają nam zbliżyć się do tematu powołania. Naszą inspiracją były słowa Papieża Franciszka:

“Na początku jest spotkanie z Jezusem, który mówi nam o Ojcu, pozwala nam poznać Jego miłość. A wtedy także w nas spontanicznie rodzi się pragnienie, aby przekazać ją ludziom, których kochamy: «Spotkałem Miłość», «spotkałem Mesjasza», «spotkałem Boga», «spotkałem Jezusa», «odnalazłem sens mojego życia». Jednym słowem: «znalazłem Boga».“

ODKRYĆ POWOŁANIE - ALE JAK? Betania Młodym

Nasz rozkład spotkań był taki:

  • 29 stycznia rozmawialiśmy o relacji z Bogiem
  • 12 marca o relacji z drugim człowiekiem
  • 09 kwietnia o relacji z samym sobą

Dzisiaj zakończyliśmy naszą serię spotkań. Na każdym połączeniu online mieliśmy różnych gości, którzy dzielili się swoim odkrywaniem powołania, była Magda – pani psycholog, Bartek – kleryk z Sandomierza, s. Franciszka – siostra betanka oraz Kornelia i Piotr – młode małżeństwo. Były to spotkanie niezwykle głębokie, do których młodzi przygotowywali się wcześniej poprzez Medytację Słowa oraz różne zadania.

Módlmy się, aby młodym nie zabrakło odwagi do zaufania Jezusowi i pójścia za Nim tam, dokąd ich w swej miłości zaprasza. Niech odpowiadają z radością i entuzjazmem na Jezusowe wezwania. 🙂

ODKRYĆ POWOŁANIE - ALE JAK? Betania Młodym

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)