img-20210203-wa0027_optimized

RADOŚĆ KONSEKRACJI

RADOŚĆ KONSEKRACJI

„Powołując was, Bóg mówi: Jesteś ważny dla mnie, kocham cię, liczę na ciebie. Jezus mówi to każdemu z nas! Z tego rodzi się radość! Radość chwili, w której Jezus spojrzał na mnie. Zrozumienie i odczucie tego jest sekretem naszej radości. Czuć się kochanym przez Boga, czuć, że dla Niego nie jesteśmy numerami, ale osobami; mieć poczucie, że to On nas wzywa”.

papież Franciszek

Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony przez Jana Pawła II w 1997r., a jego celem jest głębsza refleksja Kościoła nad darem życia poświęconemu Bogu. Dla nas, osób konsekrowanych, jest to przede wszystkim czas na uwielbienie Boga, dziękczynienie za rzeczy które poprzez nas dokonuje i odnowienie gotowości pójścia wszędzie, gdzie tylko pośle. To zatrzymanie się nad pięknem i radością życia w bliskości z Boskim Oblubieńcem.

Dziś naszą radością są także wszyscy ludzie, którzy wspierają nas na drodze naszej konsekracji. Dziękujemy Bogu za ich obecność i wsparcie, za dzielenie się troskami życia codziennego, za zaufanie i powierzanie nam siebie.

W tym miesiącu papież Franciszek kieruje uwagę na siostry zakonne, kobiety konsekrowane prosząc o modlitwę w ich intencji.

«To jest piękno konsekracji: radość, radość…» Papież Franciszek

Radością naszej konsekracji chcemy się z Wami dzielić tutaj, ale przede wszystkim w naszej codzienności, kiedy spotykamy się w trakcie naszych posług i pracy oraz wspólnej modlitwy.

“Bezcenny jest drogie siostry, ten żywy znak, jaki każda z was stanowi wśród ludzi. Tak więc bardzo ważne jest to, co czynicie, ale jeszcze ważniejsze od tego, cokolwiek czynicie, jest to, że jesteście i kim jesteście! Jesteście oblubienicami Ducha Świętego! Waszym powołaniem jest miłość!”
Jan Paweł II, Słowo do sióstr zakonnych, Jasna Góra, 5 czerwca 1979 r.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)