okeju1

“ODKRYĆ POWOŁANIE, ALE JAK?”

“ODKRYĆ POWOŁANIE, ALE JAK?”

Rozpoczęliśmy serię spotkań online pt. “Odkryć powołanie, ale JAK?”, podczas których chcemy przyjrzeć się w jakich przestrzeniach możemy powołanie odkryć i jak ono się rodzi.

Papież Franciszek powiedział „Każde powołanie Boga jest inicjatywą Jego miłości. To On zawsze podejmuje inicjatywę, powołuje.” Powołuje – czyli objawia nam swoją miłość wobec nas i ukazuje w jaki sposób tę miłość mam nieść dalej, jak ona ma owocować w moim życiu.

To powołanie rezonuje w nas na płaszczyźnie trzech spotkań i relacji : z Bogiem, z drugim człowiekiem i z sobą samym. Dzisiejszym tematem spotkania była moja relacja z Bogiem, ponieważ jak mówi papież Franciszek:

Powołanie w relacji z Bogiem Ojcem

Na początku jest spotkanie z Jezusem, który mówi nam o Ojcu, pozwala nam poznać Jego miłość.”

Tego dnia młodzież, która zgłosiła swoją chęć uczestniczenia w tych spotkaniach miała przed sobą rozważanie Słowa Bożego nt. powołania Lewiego, który prawdopodobnie nie spodziewał się spotkania z Bożą Miłością, a co za tym idzie, zaproszenia do pójścia za tą Miłością. Ważnym zadaniem tego dnia było również przyjrzenie się temu, jaki obraz Boga w sobie noszę. Często nasze zranienia, historia życie ten obraz wykrzywiają, stąd tak trudno nam zaufać Bogu i dać Mu się poprowadzić. O 19.30 spotkaliśmy się online, aby wysłuchać konferencji ks. Mateusza oraz świadectw diakona Bartosza oraz Magdy.

Podczas spotkania Bóg przekazał nam wiele prawd na swój temat – przede wszystkim, że JEST. Bóg jest OBECNY nie jako ktoś surowy, wydający polecenia i rozkazy, ale jako Ojciec troskliwy, wspierający i pełen czułości. Każdy z nas idzie swoją, indywidualną drogą i na tej drodze kształtuje się obraz Boga jako Ojca, tego którego wskazał nam Jezus. On (obraz) się oczyszcza pod wpływem naszej formacji, spotkanych ludzi, przeżyć. Odkrywając czysty obraz Boga odkrywamy siebie i to do czego Bóg może nas zapraszać.

Czy w powołaniu najważniejsze się to, aby się nie pomylić i od razu na 100% trafić w to “coś”? Nie, Bóg działa w nas i przez nasze pragnienia, Bóg wspiera nas na drodze naszych poszukiwań i dopóki nie podejmiemy decyzji, aby uczynić coś z naszym życiem – nic się nie zmieni. Powołanie więc jest jakimś ryzykiem, poszukiwaniem, pragnieniem czegoś “więcej”. Bóg i tak doprowadzi nas do celu, ale potrzebuje naszej otwartości. Bóg wychodzi poza nasze schematy myślowe, poza nasze “nigdy nie” i czyni cuda, spełniając nasze marzenia i burząc nasze stereotypy i lęki.

Bogu należą się dzięki, Jego uwielbiamy za dar tego spotkania, za dar Jego miłości, która prowadzi nas przez życie, która nas chroni, abyśmy się nie zgubili.

Kochani młodzi życzymy WAM, abyście Bogu mówili “tak” i otworzyli się na fascynującą przygodę poszukiwań skarbu Waszego życia, a to dzieje się tylko w przyjaźni z Jezusem, w otwartości na Ducha Świętego i dziecięcej zażyłości z Bogiem Ojcem. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu 05.03.

odkryć powołanie, ale jak?

“Bracia i siostry, wobec powołania Pana, które może do nas dotrzeć na tysiące sposobów, także poprzez osoby, wydarzenia, szczęśliwe lub smutne, niekiedy nasza postawa może być odmowna, czy naznaczona lękiem. Odmowna, ponieważ wydaje nam się ono sprzeczne z naszymi aspiracjami. A także bojaźnią, ponieważ uważamy je za zbyt wymagające i niedogodne – nie dam rady, lepiej prowadzić życie spokojniejsze: Bóg jest tam, a ja tutaj. Ale powołanie Boga jest miłością. Winniśmy szukać miłości, która kryje się za każdym powołaniem, a odpowiadamy na nie jedynie miłością.” papież Franciszek

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)