img-20220202-wa0009_optimized

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

Drodzy bracia i siostry, Pan niezawodnie daje nam znaki zachęcające nas do kultywowania odnowionej wizji życia konsekrowanego. Nie możemy udawać, że ich nie widzimy i żyć dalej tak, jak gdyby nic się nie stało, powtarzając te same stare rzeczy, wlokąc się z powodu bierności w formach czasów minionych, sparaliżowani lękiem przed zmianą. Otwórzmy oczy: poprzez kryzysy, poprzez liczby, których brakuje, poprzez siły, które zawodzą, Duch Święty zaprasza nas do odnowy naszego życia i naszych wspólnot. Spójrzmy na Symeona i Annę: nawet jeśli są w podeszłym wieku, nie spędzają swoich dni na użalaniu się nad przeszłością, która już nie powraca, ale otwierają ramiona na przyszłość, która wychodzi im na spotkanie. Nie marnujmy dzisiejszego dnia spoglądając na przeszłość, ale stańmy przed Panem, w adoracji, i prośmy o oczy, które umiałyby widzieć dobro i dostrzec drogi Boga. (…) Najmilsi, odnówmy dziś z entuzjazmem naszą konsekrację! Zapytajmy siebie, jakie motywy kierują naszymi sercami i naszymi czynami, jaka jest odnowiona wizja, do której pielęgnowania jesteśmy powołani, a przede wszystkim weźmy w ramiona Jezusa. Nawet jeśli doświadczamy zmęczenia i znużenia, bądźmy jak Symeon i Anna, którzy cierpliwie oczekują na wierność Pana i nie pozwalają się pozbawić radości spotkania z Nim. Postawmy Go na nowo w centrum i idźmy naprzód z radością.

papież Franciszek

2 lutego obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego, które kieruje nasze oczy ku Maryi, Józefowi i ofiarowaniu Dzieciątka Jezus Bogu Ojcu. Tego dnia przeżywamy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.

Tego dnia nasze wspólnoty łączą się w modlitwie dziękczynnej za dar konsekracji oraz za dar Zgromadzenia, w którym tę konsekrację możemy przeżywać. Bóg daje nam możliwość zapłonięcia na nowo radością życia z Nim i otwartością za wezwania Ducha Świętego – dlatego pełne ufności odnawiamy nasze śluby zakonne.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)