IMG_6175-min

REKOLEKCJE W CZĘSTOCHOWIE

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

REKOLEKCJE W CZĘSTOCHOWIE

W dniach 12-14 listopada w Częstochowie odbywały się rekolekcje dla dziewcząt. Tematem spotkania była postać św. Józefa. Konferencje głosił ks. Adam – salezjanin.

Pierwszy dzień rekolekcji był czasem nawiązywania więzi, poznawania siebie nawzajem oraz czasem zawierzenia rekolekcji Bogu i spotkania z Nim w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

W jaki sposób odkrywaliśmy św. Józefa? Otóż poszukiwaliśmy w jaki sposób dary Ducha Świętego czyli dar: męstwa, pobożności, rozumu, mądrości, rady, bojaźni Bożej oraz umiejętności przejawiały się w życiu św. Józefa. W medytacji słowa Bożego (Mt 1, 18-25) rozpoznawaliśmy wielką pokorę św. Józefa i mądrość w dokonywanych przez Niego wyborach, a przede wszystkim głęboką wiarę i zawierzenie siebie, swojego życia i planów Bogu.

Nie można mówić o św. Józefie nie mówiąc także o Maryi, więc obowiązkowym punktem rekolekcji był także czas modlitwy na Jasnej Górze u stóp Matki Bożej. Ufamy, że tak jak św. Józef od samego początku towarzyszyła nam w rekolekcjach. Nie mamy wątpliwości, że Maryja może nas uczyć spojrzenia na św. Józefa – kto mógłby piękniej mówić o św. Józefie, jeśli nie jego Oblubienica?

Ty jesteś „cudem”, którym Stwórca świata,
Ocalił Dziecię i Najświętszą Matkę,
Pomóż nam czuwać, nie stracić Jezusa,
Siebie umniejszać, aby On mógł wzrastać.

Boże Granie & Jakub Tomalak – Święty Józefie z królewskiego rodu 

Rekolekcje te były czasem więzi – daru wspólnoty oraz czasem milczenia – modlitewnego trwania przed Jezusem. Rekolekcje to także czas, kiedy młode dziewczęta spoglądają na życie zakonne “od kuchni”, pytaniem Boga o swoje powołanie, to czas rozmów, wspólnej pracy. 🙂

Umocnieni Słowem Bożym, Sakramentami i wspólnotą w niedzielę wróciliśmy do naszej codzienności, aby zanieść owoce rekolekcji wszędzie tam, gdzie Bóg postawi nasze kroki.

Kolejne spotkanie rekolekcyjne w marcu – już dziś serdecznie zapraszamy. 🙂

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W naszym Zgromadzeniu juniorat jest tym okresem formacji, kiedy to siostra juniorystka przez sześć lat,

LEDNICA 2000

3 czerwca na Polach Lednickich zgromadziło się ponad 20.000 ludzi młodych wraz z kapłanami i

4 czerwca przy Sanktuarium Świętej Rodziny odbył się II Sanktuaryjny Festyn Rodzinny. Do Parku Jana

error: Treści są chronione, przepraszamy :)