118252262_3732874736741898_5637479909169639530_n

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Niech żyje Chrystus Król!
Na zawsze w sercach naszych!

Tak brzmi nasze zakonne zawołanie, którym witamy się każdego dnia z siostrami – tym samym przypominamy sobie o tym, by to Jezus królował w naszych sercach. Takie pragnienie wobec sióstr wyraził ks. Józef Małysiak – założyciel Zgromadzenia. Gorliwy w posłudze apostolskiej chciał zdobywać serca dla Chrystusa i mówił:

“Ma Jezus Chrystus wspaniałe królestwo w niebie, ma bardzo miłe królestwo w Najświętszym Sakramencie, ale najsłodsze Jego królestwo jest przecież w sercu ludzkim. Wszak Jezus jest Królem serc. Boskie też serce Zbawiciela pragnie mieć królestwo Serca Swego w każdym sercu, w każdej rodzinie i wszędzie.”
Sługa Boży ks. Józef Małysiak

Radosny to dzień dla Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, ponieważ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest Patronalnym Świętej naszej rodziny zakonnej.

Nasze świętowanie rozpoczynamy w sobotę uroczystymi Nieszporami. W niedzielę, w kościołach parafialnych i naszych zakonnych kaplicach sprawowana jest Eucharystia w intencji Zgromadzenia, w czasie której siostry odnawiają śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Jest to czas umacniania siostrzanych relacji, a przede wszystkim czas oddawania całego naszego życia i posługi Chrystusowi.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA Z życia Zgromadzenia

Niech ta Uroczystość skłania nas do refleksji nad naszym życiem, nad jego głębią i istotą. Obyśmy potrafili w naszym życiu wybierać Królestwo Jezusa, do czego zachęca nas także papież Franciszek.

“Jezus żąda od nas dzisiaj, byśmy pozwolili, żeby stał się naszym królem. Królem, który swoim słowem, swoim przykładem i swoim życiem złożonym w ofierze na krzyżu wybawił nas od śmierci, wskazuje drogę zagubionemu człowiekowi, daje nowe światło naszemu życiu naznaczonemu zwątpieniem, lękiem i doświadczeniami każdego dnia. Ale nie możemy zapominać, że królestwo Jezusa nie jest z tego świata. On może nadać nowy sens naszemu życiu, niekiedy wystawionemu na ciężką próbę przez nasze błędy i grzechy, tylko pod warunkiem, że nie pójdziemy za logiką świata i jego “królów”. Niech Maryja Panna pomaga nam przyjąć Jezusa jako króla naszego życia i szerzyć Jego królestwo, dając świadectwo prawdzie, która jest miłością.”

papież Franciszek
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA Z życia Zgromadzenia

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)