118252262_3732874736741898_5637479909169639530_n

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Niech żyje Chrystus Król!
Na zawsze w sercach naszych!

Tak brzmi nasze zakonne zawołanie, którym witamy się każdego dnia z siostrami – tym samym przypominamy sobie o tym, by to Jezus królował w naszych sercach. Takie pragnienie wobec sióstr wyraził ks. Józef Małysiak – założyciel Zgromadzenia. Gorliwy w posłudze apostolskiej chciał zdobywać serca dla Chrystusa i mówił:

„Ma Jezus Chrystus wspaniałe królestwo w niebie, ma bardzo miłe królestwo w Najświętszym Sakramencie, ale najsłodsze Jego królestwo jest przecież w sercu ludzkim. Wszak Jezus jest Królem serc. Boskie też serce Zbawiciela pragnie mieć królestwo Serca Swego w każdym sercu, w każdej rodzinie i wszędzie.”
Sługa Boży ks. Józef Małysiak

Radosny to dzień dla Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, ponieważ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest Patronalnym Świętej naszej rodziny zakonnej.

Nasze świętowanie rozpoczynamy w sobotę uroczystymi Nieszporami. W niedzielę, w kościołach parafialnych i naszych zakonnych kaplicach sprawowana jest Eucharystia w intencji Zgromadzenia, w czasie której siostry odnawiają śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Jest to czas umacniania siostrzanych relacji, a przede wszystkim czas oddawania całego naszego życia i posługi Chrystusowi.

Niech ta Uroczystość skłania nas do refleksji nad naszym życiem, nad jego głębią i istotą. Obyśmy potrafili w naszym życiu wybierać Królestwo Jezusa, do czego zachęca nas także papież Franciszek.

„Jezus żąda od nas dzisiaj, byśmy pozwolili, żeby stał się naszym królem. Królem, który swoim słowem, swoim przykładem i swoim życiem złożonym w ofierze na krzyżu wybawił nas od śmierci, wskazuje drogę zagubionemu człowiekowi, daje nowe światło naszemu życiu naznaczonemu zwątpieniem, lękiem i doświadczeniami każdego dnia. Ale nie możemy zapominać, że królestwo Jezusa nie jest z tego świata. On może nadać nowy sens naszemu życiu, niekiedy wystawionemu na ciężką próbę przez nasze błędy i grzechy, tylko pod warunkiem, że nie pójdziemy za logiką świata i jego „królów”. Niech Maryja Panna pomaga nam przyjąć Jezusa jako króla naszego życia i szerzyć Jego królestwo, dając świadectwo prawdzie, która jest miłością.”

papież Franciszek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, który poświęcony jest modlitwie za kapłanów – zarówno modlitwie dziękczynnej

Dnia 23 listopada 2021 r. nasze postulantki wraz z ich mistrzynią s. Lidią w towarzystwie

Papież Franciszek życząc nam dobrego Adwentu powiedział takie słowa:  „Nasze życie staje się piękne i