img-20211023-wa0009_optimized

JESIENNE PORZĄDKI

JESIENNE PORZĄDKI

Jesień to zdecydowanie złocisty miesiąc – kolory liści mienią się w różnych odcieniach brązu, czerwieni, żółci. Choć pora jesienna jest okresem znacznie chłodniejszym niż lato, to jednak potrafi wnieść dużo radości i światła…… nawet przy pracy.

Nie wszyscy możemy czynić wielkie rzeczy. Wszyscy jednak możemy czynić małe rzeczy z wielką miłością.

Matka Teresa

Zgodnie z tym, co mówiła Matka Teresa – we wszystko możemy wnieść ogrom radości i miłości, jeśli tylko serce nasze trwa przy Sercu Jezusa. Dodatkowo, kiedy pracę swą wykonujemy w bliskości i pomocy wspólnoty – to może być ona dla nas ubogaceniem.

W ostatnim czasie siostry nowicjuszki i postulantki wkładały swoje siły i energię w pracach ogrodowych. Na pozór praca ta może wydawać się zajęciem przyziemnym, mniej świętym niż modlitwa w kaplicy, aczkolwiek połączona z ofiarą Jezusa, skoncentrowana na Nim – staje się piękną modlitwą składaną u stóp Jezusa. W ten sposób modlić możemy się cały czas i pracować dla ludzi, kapłanów nawet wtedy, kiedy fizycznie nie ma ich przy nas blisko.

Najbardziej boską rzeczą jest praca nad zbawieniem dusz ludzkich.

Sługa Boży ks. Józef Małysiak
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, który poświęcony jest modlitwie za kapłanów – zarówno modlitwie dziękczynnej

Dnia 23 listopada 2021 r. nasze postulantki wraz z ich mistrzynią s. Lidią w towarzystwie

Papież Franciszek życząc nam dobrego Adwentu powiedział takie słowa:  „Nasze życie staje się piękne i