Bez-tytuluddsssfs

PIERWSZE SPOTKANIE „WYŻEJ I GŁĘBIEJ”

PIERWSZE SPOTKANIE „WYŻEJ I GŁĘBIEJ”

Dzisiaj w ramach spotkań „wyżej i głębiej” siostry wraz z p. Martą spotkały się z młodzieżą w przestrzeni wirtualnej, aby przybliżać tematy dotyczące naszej wiary.

Podczas dzisiejszego spotkania mogłyśmy dowiedzieć się tego, co wpłynęło na to, że Biblia jest w takim a nie innym składzie ksiąg, w jaki sposób ona powstawała, czy był to prosty i łatwy proces? Kto się tym w ogóle zajmował?

Czym są apokryfy i dlaczego nie weszły one w skład Pisma Świętego? Jakie treści niosą ze sobą? Czy Kościół pozwala nam je czytać?

A także pochylałyśmy się też nad pewnymi koncepcjami takimi jak predestynacja czy apokatastaza – przedstawiając treści zawarte w tych poglądach i oczywiście to jak Kościół odnosi się do tych tematów, w jaki sposób je komentuje.

Treść spotkań o wierze oparta jest na pytaniach, które młodzi kierują do nas sióstr i poszukiwaniu wraz z nimi odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ cel tych spotkań jest jeden – móc świadomie przeżywać naszą wiarę. Chcemy pytać i chcemy szukać w Kościele odpowiedzi na te pytania.

Kolejne spotkanie o wierze przeżywać będziemy za miesiąc, szczegóły pojawią się niebawem.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, który poświęcony jest modlitwie za kapłanów – zarówno modlitwie dziękczynnej

Dnia 23 listopada 2021 r. nasze postulantki wraz z ich mistrzynią s. Lidią w towarzystwie

Papież Franciszek życząc nam dobrego Adwentu powiedział takie słowa:  „Nasze życie staje się piękne i