Bez-tytuluddsssfs

PIERWSZE SPOTKANIE “WYŻEJ I GŁĘBIEJ”

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

PIERWSZE SPOTKANIE “WYŻEJ I GŁĘBIEJ”

Dzisiaj w ramach spotkań “wyżej i głębiej” siostry wraz z p. Martą spotkały się z młodzieżą w przestrzeni wirtualnej, aby przybliżać tematy dotyczące naszej wiary.

Podczas dzisiejszego spotkania mogłyśmy dowiedzieć się tego, co wpłynęło na to, że Biblia jest w takim a nie innym składzie ksiąg, w jaki sposób ona powstawała, czy był to prosty i łatwy proces? Kto się tym w ogóle zajmował?

Czym są apokryfy i dlaczego nie weszły one w skład Pisma Świętego? Jakie treści niosą ze sobą? Czy Kościół pozwala nam je czytać?

PIERWSZE SPOTKANIE "WYŻEJ I GŁĘBIEJ" Apostolstwo Sióstr

A także pochylałyśmy się też nad pewnymi koncepcjami takimi jak predestynacja czy apokatastaza – przedstawiając treści zawarte w tych poglądach i oczywiście to jak Kościół odnosi się do tych tematów, w jaki sposób je komentuje.

Treść spotkań o wierze oparta jest na pytaniach, które młodzi kierują do nas sióstr i poszukiwaniu wraz z nimi odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ cel tych spotkań jest jeden – móc świadomie przeżywać naszą wiarę. Chcemy pytać i chcemy szukać w Kościele odpowiedzi na te pytania.

Kolejne spotkanie o wierze przeżywać będziemy za miesiąc, szczegóły pojawią się niebawem.

PIERWSZE SPOTKANIE "WYŻEJ I GŁĘBIEJ" Apostolstwo Sióstr

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

4 lutego 1999 roku jako owoc adoracji Chrystusa Eucharystycznego powstała Betańska Misja Wspierania Kapłanów, którą jako Zgromadzenie

W Dzień Życia Konsekrowanego nasze siostry odnawiały swoje śluby przed Chrystusem, raz jeszcze ofiarowując Mu

W ostatnią niedzielę stycznia siostry nowicjuszki i postulantki wzięły udział w parafialnym kolędowaniu zorganizowanym w kazimierskiej