Ciemnoniebieski-Zdjecie-Urodziny-Post-na-Facebooka

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

(Mk 9, 30-37)
Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: “Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity, po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był już w domu, zapytał ich: “O czym to rozprawialiście w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: “Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: “Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”.

W dzisiejszym fragmencie Jezus mówi jasno: “Chcesz być pierwszy i najważniejszy? Bądź ostatni…” Jak bardzo ta rada nie pasuje do naszych czasów…

Bycie sługą nie kojarzy się dziś dobrze, raczej z wyzyskiem, brakiem szacunku, a jednak Jezus do takiej postawy nas zachęca.

W Jego oczach prawdziwie wielki jest ten, kto potrafi służyć…

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA Słowo na Niedzielę

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)