img_5558-min_optimized

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT W LUBLINIE

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT W LUBLINIE

W dniach 17-19 września w Lublinie odbywały się rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem “Czy masz czas na świętość?”. Podczas tych dni duchowo wspierał nas i prowadził ks. Mateusz z diecezji sandomierskiej. Kapłan w sposób prosty, ale niezwykle głęboki ukazywał nam istotę świętości, która jest niczym innym jak pragnieniem Boga, które jest wpisane w serce człowieka.

Jak podkreślał fundamentem świętości – nie jest moja sprawiedliwość, uczynki, zapracowanie, lecz bycie przed Bogiem w prawdzie o sobie: o moich cnotach i wadach, o kondycji ludzkiego serca, które jest skażone grzechem, ale jest odkupione przez Boga. Im bardziej jestem święty, tym mocniej widzę moje grzechy, ale jeszcze bardziej dostrzegam rozlaną na nich Bożą miłość, wylaną Krew Jezusa.

Na co jeszcze zwracał nam uwagę ks. Mateusz? Świętość to moje dziś, to nie nadzwyczajność, ale właśnie zwyczajność mojego dnia i miłości, jaką w ten dzień wkładamy. Święty bowiem nie boi się świata i tego co w nim jest, lecz idzie do ludzkiej biedy nieść Chrystusa. Święty nie jest zamknięty, bo jak powiedział ks. Mateusz – “mogę stworzyć świat, który jest mój, ale czy jest on ewangeliczny?”.

Niezwykłym bogactwem tego czasu nie były tylko słowa kierowane do nas przez ks. Mateusza, lecz sakramentalna obecność naszego Boga. Jezus był obecny wśród nas, w naszej małej wspólnocie, czyniąc ewangeliczną Betanią realną i żywą w Lublinie.

Jesteśmy wzruszeni tym czasem i wdzięczni Bogu za hojność Jego miłości. Przez wszystkie dni rekolekcyjne wyśpiewywaliśmy pieśń, którego refrenem są słowa:

“Nie boję się, otwieram na oścież drzwi, jedynie Ty, Ty jesteś Panem mym.
Nie boję się, otwieram na oścież drzwi, Tobie mój Panie me serce oddaję, przyjdź i zamieszkaj w nim.”

Czas rekolekcji prowadził nas do złożenia przed Bogiem deklaracji, iż całym sercem pragniemy być święci i oddani Bogu. Nieśmy to pragnienie do wszystkich ludzi, których Bóg postawi na naszej drodze. Niech nam wszystkim na drodze do świętości Bóg błogosławi.

Młodzi do zobaczenia na kolejnym spotkaniu! 🙂

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)