DSC_1650

OBŁÓCZYNY S. ELŻBIETY

OBŁÓCZYNY S. ELŻBIETY

3 lipca to dzień, kiedy Kościół stawia przed nami postać św. Tomasza Apostoła przyzywając nas do głębokiej wiary, bo jak mówi Jezus: „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Przypatrując się tej świętej postaci s. Elżbieta oczekiwała na przyjęcie stroju zakonnego.

W pierwszą sobotę miesiąca s. Elżbieta pod okiem czułej Matki – Maryi, przyjęła strój zakonny podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Andrzej – kapelan domu zakonnego w Kazimierzu Dolnym, przy ołtarzu towarzyszył mu ks. prałat Tadeusz, proboszcz rodzinnej parafii naszej siostry, który wygłosił nam homilię. W Eucharystii uczestniczyły: Matka Generalna, siostry betanki z różnych wspólnot oraz najbliższa rodzina s. Elżbiety.

Po roku formacji w kanonicznym nowicjacie siostra otrzymała swój pierwszy strój zakonny: habit, biały welon i medal z Niepokalaną. Tym samym rozpoczęła nowicjat apostolski – czas praktycznego wdrażania się w apostolstwo sióstr betanek. 

Otoczmy s. Elżbietę naszą modlitwą, by otwarta na działanie Ducha Świętego, na opiekę Maryi, przez ten ostatni rok przed ślubami zakonnymi jeszcze mocniej utwierdzała się w miłości do Chrystusa oraz Zgromadzenia, które obrała za swoją rodzinę.

Dziękujemy Bogu za dar powołanie naszej s. Elżbiety. 🙂

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

Papież Franciszek 2 lutego 2021 ustanowił wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. W dekrecie Kongregacji

(J 6, 1-15)Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego. Szedł za Nim

Przeżywamy dziś 19 dzień miesiąca, kiedy to Kościół kierują swą uwagę na postać św. Józefa.