IMG_4490a-50

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI ZAKONNYCH I ODNOWIENIE ŚLUBÓW

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI ZAKONNYCH I ODNOWIENIE ŚLUBÓW

REKOLEKCJE ZAKONNE

W dniach 28 czerwca – 2 lipca trwała druga seria rekolekcyjna dla sióstr, którą tak jak zimą, prowadził ks. Andrzej – sercanin. Był to czas zatrzymania się u stóp Jezusa i wsłuchiwania w Jego słowa i tym samym wpatrywania się w swoje wnętrze, serce. Kapłan przypominał o pięknie życia konsekrowanego, o piękna bycia siostrą betanką.

Podczas Eucharystii ks. Andrzej powiedział, że słowa “Pójdź za Mną”, które tego dnia wybrzmiewały w Ewangelii o powołaniu Mateusza, są trzema słowami radości każdej siostry, każdego człowieka powołanego. Niech ta radość wypełnia naszą codzienną posługę, abyśmy wszędzie tam, gdzie jesteśmy niosły światło i radość Ewangelii.


ODNOWIENIE ŚLUBÓW ZAKONNYCH

Dnia 2 lipca w Kazimierzu Dolnym, podczas Mszy Świętej kończącej rekolekcje zakonne, siostry: Gracja, Edyta, Marta, Franciszka, Aleksandra oraz Daria odnowiły swoje śluby zakonne na kolejny rok. Natomiast w Gdańsku podczas Eucharystii swoje śluby odnowiły siostry: Katarzyna, Joanna oraz Agnieszka. Tego dnia polecałyśmy nasze siostry Bogu w modlitwach, aby były Mu wierne i dały przemieniać swe serca na wzór Najświętszego Serca Jezusa.

Jesteśmy Bogu wdzięczne za dar naszych sióstr, za ich obecność w Betanii.


Oto relacja fotograficzna z tego radosnego dnia :

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)