czuw

I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

W pierwszą niedzielę adwentu (29.11.2020) rozpocznie się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

Mottem tego nowego roku duszpasterskiego są słowa: “Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

Adwent = Czuwanie = Słuchanie 
Dajcię się w czasie adwentu poprowadzić słowu, które Bóg przygotował dla nas. Bóg przyszedł na świat przez SŁOWO w postaci Chrystusa. Bóg spotyka się z nami poporzez Sakramenty, ale także jest żywy w swoim słowie.
Trwajmy więc przy lampie Bożego Słowa, “która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. ponieważ ” 2 P 1,19Niech Matka Boża uczy nas rozważać i zachowywać Boże Słowo w naszych sercach, niech będzie naszą przewodniczką i towarzyszką w czasie adwentowej wędrówki.  

(Mk 13, 33-37)
Jezus powiedział do swoich uczniów: “Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”.

W dzisiejszej Ewangelii mocno wybrzmiewa hasło: CZUWAJCIE! Mamy czuwać, by nie przegapić przyjścia Chrystusa, jak owe panny nierozsądne. Niech jednak to czuwanie nie będzie smutne, pełne obaw i strachu. Czekamy na przyjście Jezusa jako Przyjaciela, a nie nieprzyjaciela. Zatem czekaj z radością na Tego, który również czeka na spotkanie z Tobą. A gdy już pokaże się na horyzoncie, biegnij aby Go spotkać…. 

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)