niedzil

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

(Mt 22, 15-21)
Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: “Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?” Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: “Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!” Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: “Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli: “Cezara”. Wówczas rzekł do nich: “Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.

Od dziecka uczymy się, że modlitwa to rozmowa z Bogiem. W trakcie tej modlitwy możemy Mu opowiadać o tym, co przeżywamy, co czujemy. Często prosimy Go także o pomoc w podjęciu decyzji w jakiejś ważnej kwestii. I tu warto zadać sobie pytanie: czy zadając Jezusowi pytanie, nie oczekuję odpowiedzi, która będzie mi “pasować”? Czy mam w sobie postawę otwartości wobec tego, co Jezus naprawdę chce mi powiedzieć? 

Prawda pochodząca od Jezusa nigdy nie będzie dla mnie destrukcyjna, lecz budująca. 

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

W sobotę 9 września już po raz XXIII odbyła się parafialna pielgrzymka rowerowa do Matemblewa

W dniach 15 -17 września 2023 r. gościłyśmy w naszym domu w Kazimierzu Dolnym grupę

Ewangelia (Mt 18, 21-35) Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

error: Treści są chronione, przepraszamy :)