IMG-20240614-WA0005

REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW W MARIENFRIED

REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW W MARIENFRIED

W minionym tygodniu w Marienfried w Niemczech, gdzie posługują nasze siostry, odbyły się rekolekcje dla kapłanów. Poprowadziła je s. Briege McKenna, irlandzka klaryska, która wiele lat temu przyjęła od Boga charyzmat towarzyszenia kapłanom i przekazywania im daru uzdrowienia na duszy i ciele. W spotkaniu wzięło udział ok. 70 kapłanów z Niemiec, Belgii oraz Polski. 

W tych dniach dało się odczuć w domu inną, wyjątkową atmosferę. Kapłani spędzali czas na modlitwie wspólnej i indywidualnej. Sporo byli też tak zwyczajnie ze sobą, po bratersku. Siostra Briege głosiła im konferencje zachęcając do ciągłego odnawiania wiary i prowadzenia radykalnego życia z Chrystusem, a także przeprowadzała rozmowy zakończone modlitwą nad każdym kapłanem z osobna. Oni sami mówili, że s. Briege jest dla nich po prostu jak matka.

Jakie zadanie w tym czasie miały siostry betanki? Otóż mogły w praktyce wykazać, co oznacza “łączyć postawę Marii i Marty” z ewangelicznej Betanii. Dbanie o to, by uczestnikom rekolekcji niczego nie brakowało, przeplatało się z modlitwą zanoszoną do Chrystusa w ich intencji. I tak każdego dnia. Piękny jest charyzmat betański!

Siostra Briege znalazła chwilę na spotkanie także z naszymi siostrami. Mówiła o tym, by jak najgłębiej przeżywać Eucharystię i by dziękować codziennie za łaskę powołania, bo “nie ma nic lepszego nad bycie siostrą”. 

Rekolekcje się zakończyły. Każdy wyruszył w swoją stronę zabierając w sercu to, co Bóg mu ofiarował. Teraz pozostaje modlić się o głębokie owoce, wierność podjętym decyzjom, co do przemiany życia i dzielenie się tym, czego doświadczyło się w tych dniach. Bóg niech będzie uwielbiony!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)