Zdjecie-WhatsApp-2024-04-21-o-19.31.54_690931d9

DZIEŃ SKUPIENIA W NIEMCZECH

DZIEŃ SKUPIENIA W NIEMCZECH

W minioną w sobotę nasze siostry posługujące na placówce w Niemczech – s. Honorata i s. Katarzyna – wzięły udział w dniu skupienia dla wszystkich uczestników całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w Marienfried.

Dzieło Adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęto tutaj 13.09.2018r. i po dzień dzisiejszy nie brakuje chętnych, by spędzić przed Jezusem wyznaczony czas. Wiele osób, które już na stałe przypisane zostały do konkretnej godziny w ciągu dnia, czy w ciągu nocy, dają świadectwo, jak wielkie zmiany zaczęły dokonywać się w ich życiu, gdy zaangażowały się w tę formę modlitwy.

Dzień skupienia poprowadził ks. Werner Hass z Pfronten-Nesselwang, który przygotował dwie konferencje: o Miłości Boga do człowieka i o naszej wolnej woli – jako największym darze od Stwórcy. Między konferencjami była przerwa na kawę i swobodną rozmowę – to także było ważne, gdyż trudno o rozmowę i wzajemne poznawanie się, gdy po prostu “wymieniamy się” w czasie czuwania.

Dla naszego Zgromadzenia Adoracja Chrystusa w Białym Chlebie stanowi fundament pod całą naszą codzienność, dlatego tym bardziej bardzo się cieszymy, że właściwie w każdej chwili możemy odwiedzić Pana Jezusa, by choć krótko z Nim pobyć, a następnie wrócić do naszych obowiązków. Chwała Mu za to, że po prostu z nami jest, zresztą tak, jak nam to obiecał.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na Eucharystię i wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.

DZIEŃ SKUPIENIA W NIEMCZECH

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)