IMG_20240408_132521_1

II SERIA REKOLEKCJI ZAKONNYCH

II SERIA REKOLEKCJI ZAKONNYCH

W dniach 3-8 kwietnia w Częstochowie została przeprowadzona II seria rekolekcji zakonnych. Towarzyszem i duchowym przewodnikiem był dla sióstr w tym czasie o. Piotr Kwiecień CM. Temat rekolekcji został zaczerpnięty z Dzienniczka św. s. Faustyny: “Miłosierdzie wcielone”.

Jedna z sióstr tak dzieli się owocami tego rekolekcyjnego czasu:

“Bóg Miłość Miłosierna, nie mająca granic, kocha człowieka miłością, której nie jestem w stanie pojąć ani ogarnąć. Jezus podejmuje cierpienie, mękę, krzyż, zmartwychwstanie, aby mnie podnieść z grzechu i wziąć w swoje ramiona. Tę miłość Jezus  ciągle mi ukazuje w moim życiu, w radościach, smutkach i upadkach.

Znaki Jego miłości towarzyszą mi przez całe moje życie, na ile je odczytuję, to zależy od mojej relacji z Nim. Czy mam czas dla Jezusa w ciągu dnia, czy opowiadam mu o swoich wydarzeniach i jak je odczytuję np. mogę narzekać, a mogę dziękować i wielbić Go. Mogę przyjść do Jezusa, usiąść lub uklęknąć i po prostu kontemplować dla mnie znaczy to trwać przy Nim, miłość rozumie się bez słów. W tej pięknej miłości można patrzeć na Jezusa i tylko dziękować za ogromną miłość, nie zatrzymywać się na swoich słabościach , porażkach. On mnie kocha! Czyż to nie piękna MIŁOŚĆ?”.

Na zakończenie rekolekcji odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której siostry dokonały osobistego ofiarowania się Jezusowi. Podczas Mszy Świętej dziękowałyśmy Bogu za udzielone nam przez Niego łaski, za naszego ojca rekolekcjonistę i siostry, które ofiarną pracą służyły nam podczas rekolekcji.

Same rekolekcje poprzedził dzień formacyjny, podczas którego s. Konstancja dzieliła się życiem i osobą ks. Józefa Małysiaka SDS – naszego Ojca Założyciela.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)