Ujrzal-i-uwierzyl

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ewangelia (J 20, 1-9)

Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Dzisiejszy fragment Ewangelii jest pełen akcji! I nie ma co się dziwić, wszyscy są zdumieni – On NAPRAWDĘ powstał z martwych!

Przecież na to czekaliśmy, przecież On mówił, że tak będzie, On obiecał…

Jezu, chcę i ja dziś BIEC do Twojego grobu! Chcę i ja ZOBACZYĆ, że leżą tam tylko Twoje szaty, a Ciebie nie ma! Wreszcie chcę i ja Ciebie SPOTKAĆ w moim życiu!

Jezu, który pokonałeś śmierć i grzech, dziękuję za pusty grób… Dziękuję!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)