img076

URODZINY OJCA ZAŁOŻYCIELA

URODZINY OJCA ZAŁOŻYCIELA

”Siostrunie drogie – nic ważniejszego nad miłość”.

Życie jest najcenniejszym darem Boga dla każdego człowieka i ludzi wokół. Dla nas, Sióstr Betanek, bardzo ważną osobą jest postać Założyciela- dziś Sługi Bożego – ks. Józefa Cz. Ch. Małysiaka SDS (11.03.1884-10.11.1966). Z jego wiary, wrażliwości na Boże natchnienia i życiowe doświadczenia kapłańskie, zrodziła się nasza Rodzina Zakonna i nasz betański charyzmat. Dlatego z ogromną wdzięcznością i radością świętujemy Jubileusz 140. rocznicy jego Urodzin, dziękując Bogu za dar Jego Osoby.

URODZINY OJCA ZAŁOŻYCIELA Ojciec Założyciel

Dla nas, córek duchowych, życie ks. Małysiaka, jest ciągłą inspiracją do działania i służenia Kościołowi. Swoim niezwykłym zapałem rekolekcyjno-misyjnym uczy nas maksymalnego zaangażowania w powierzone nam zadania: katechetek, zakrystianek, kancelistek, organistek, prowadzenie domów kapłańskich czy biskupich oraz wszędzie tam, gdzie są obecni kapłani. Powołał nas do modlitwy i działania na rzecz kapłanów. Dlatego każdego dnia wspieramy ich pracę modlitwą, a także angażujemy się w życie wspólnot parafialnych przez opiekę nad samotnymi i chorymi ludźmi oraz pracujemy z dziećmi i młodzieżą.

Swojego Założyciela poznajemy poprzez treści pism, kazań i listów, które nam pozostawił. Są dla nas wskazówką, jaką Betanką mam być, jakimi wartościami mam się kierować i jak wypełnić wolę Bożą w życiu. Dziś żyją jeszcze zaledwie cztery Siostry, które u schyłku życia ks. Małysiaka, spotkały się z nim osobiście. Ich świadectwa są ciepłe i serdeczne, jak o najlepszym, zatroskanym ojcu. Zwracał się do nas zawsze: Kochane Siostrzyczki, Siostrunie, kochane Betaneczki…

Zapraszamy do modlitwy za Jego wstawiennictwem… Ks. Małysiakowi zawsze zależało na każdym człowieku, by mógł poznać i pokochać Boga, dlatego w sposób szczególny pomaga w modlitwach o nawrócenie oraz zmianę życia na lepsze!

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Józefa Czesława Chryzostoma Małysiaka

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Kapłanie, który pragniesz, aby nie zginął żaden człowiek,
ale zbawiasz wszystkich i posługujesz się swoimi kapłanami,
racz wynieść na ołtarze ks. Józefa Małysiaka,
wiernego Twojego Sługę,
aby przykład jego życia i troski o zbawienie człowieka
coraz bardziej jaśniał i pociągał na drogę doskonałości ewangelicznej.

Za wstawiennictwem Twojego sługi udziel mi łaski ……,
o którą Cię proszę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)