Czuwajcie.-1

II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

Ewangelia (Mk 1, 1-8)

Prostujcie ścieżki dla Pana

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.

Jak jest napisane u proroka Izajasza: «oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy.

Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. i tak głosił: «idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, on zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».

Jezu, wołanie Jana Chrzciciela dochodzi dziś do moich uszu i trafia do serca. Mam Tobie przygotować drogę, mam wyprostować dla Ciebie ścieżki…

Jaką drogę? Jakie ścieżki?

Czy te, które przez mój grzech stały się kręte, wyboiste? Czy te, które przez zaniedbane dobro stały się drogami i ścieżkami mojej samotności?

Jezu, czekam na Ciebie, a czekając przyglądam się mojemu życiu i codziennym wyborom. Z Twoją łaską przygotuję Tobie drogę do mojego serca, tak, abyś mógł się w nim narodzić.

Maryjo, wyproś mi, proszę, łaskę szczerej i głębokiej Spowiedzi Świętej!

II NIEDZIELA ADWENTU

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)