IMG_3317

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT

W dniach 17-19 listopada w Kazimierzu Dolnym odbywały się rekolekcje dla dziewcząt pt. „Halo, czy mnie słyszysz?”. Temat tych rekolekcji można interpretować w dwojaki sposób. Z jednej strony jest to pytanie, które może często pada z naszych ust wobec Boga, ale także to samo pytanie może zadawać nam Bóg, pytając o nasze słuchanie Jego.

Posługę sakramentalną pełnił oraz głosił konferencje ks. Szymon Majewski. Zwrócił on uwagę dziewcząt na to, że Bóg jest cały słuchaniem i Jego uwaga na nas jest nieustannie skierowana. Ciągle słucha, więc my możemy mówić. W związku z tym droga do rozmowy z Bogiem, tj do spotkania z Nim jest ciągle otwarta. A wszystko zaczyna się od naszego pragnienia. Naszego pragnienia spotkania z Tym, który nas kocha i który mówi do nas, także dlatego, że nas kocha.

Ks. Szymon wytłumaczył na czym polega modlitwa słowem Bożym (lectio divina) oraz ignacjański rachunek sumienia.

Podczas rekolekcji nie zabrakło przede wszystkim Eucharystii, adoracji i czasu na pojednanie się z Bogiem w spowiedzi świętej. Dziewczęta wdzięczna Bogu za ten czas wróciły do swoich domów i środowisk, aby tam dzielić się otrzymanymi darami.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)