IMG_2185

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE

W miniony weekend 12 dziewcząt odwiedziło naszą Betanię w Lublinie, aby przeżyć rekolekcje powołaniowe. Towarzyszył nam o. Marek, dominikanin. Temat powołania nie należy do najatrakcyjniejszych tematów, bo na pierwszy rzut oka kojarzy się z wartościami, od których dziś młodzi uciekają: wierność, odpowiedzialność, czy w ogóle podjęcie konkretnej decyzji. O tym też mówił o. Marek w konferencjach, naświetlając, jak mądrze i dojrzale odpowiadać na głos Boga.

Codzienna Eucharystia, wieczorna Adoracja i modlitwa brewiarzowa, były momentami, gdy wspólnotowo wypraszaliśmy łaskę wolności w podejmowaniu życiowej drogi dla wszystkich młodych. Uczestniczki pochylały się nad Słowem Bożym i trwały przed Panem tak, jak tego potrzebowały.

Ostatniego dnia naprawdę trudno było się rozstać. Jezus potrafi łączyć ludzi, którzy nigdy wcześniej siebie nie znali… Każda z dziewcząt “coś” otrzymała na tych rekolekcjach, jakąś łaskę, którą zabrała ze sobą. Niech Jezus sprawi, że ta łaska będzie wydawać obfite owoce w ich życiu, a to wszystko dla Jego chwały!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

4 czerwca przy Sanktuarium Świętej Rodziny odbył się II Sanktuaryjny Festyn Rodzinny. Do Parku Jana

Przeżywamy dziś pierwszy czwartek miesiąca, a także Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ten

W dniach 15-19.05.2023r. siostry nowicjuszki przeżywały rekolekcje w domu rekolekcyjnym wspólnoty Ogniska Miłości w Łopocznie.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)