IMG_1785

MOJA DROGA DO EMAUS

MOJA DROGA DO EMAUS

22 kwietnia w domu w Kazimierzu Dolnym odbywał się dzień skupienia dla młodzieży, podczas którego wzięły w przeważającej liczbie dziewczęta, ale nie zabrakło także płci przeciwnej. Myśl przewodnia i temat tego dnia brzmiał “Moja droga do Emaus.”, a kapłańską posługą i obecnością służył nam ks. Krzysztof Bożym.

Podczas konferencji ks. Krzysztof mówił o doświadczeniu swojego powołania i odkrywania w nim Bożej obecności i woli względem jego życia. Obrazem tego czasu była droga. Droga, na której każdemu z nas towarzyszy Chrystus.

Kapłan podzielił się także z nami niesamowitą historią życia Alicji Mazurek i jej najbliższych, którzy towarzyszyli jej w cierpieniu. Tym samym ukazał, że Bóg może wyprowadzić dobro i życie z każdego trudu, a “Jego myśli moje nie są myślami naszymi ani nasze drogi Jego drogami” ( por. Iz 55, 8)

Podczas tego dnia mogliśmy rozpoznawać Chrystusa w Słowie, w Eucharystii, a także w drugim człowieku, kiedy tak jak uczniowie udaliśmy się w drogę, by móc rozmawiać o Tym, którego każdy z nas pragnie i poszukuje w swoim życiu.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas, za dar Jego obecności pośród nas. Jesteśmy wdzięczni, że Jezus chce towarzyszyć nam w przeżywanych przez nas rozczarowaniach w wierze, w Kościele, w życiu. To On wprowadza w te miejsca NADZIEJĘ.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)