fc5eeec84b05ad140372b5d3ee50f1be

NAMASZCZENIE W BETANII

NAMASZCZENIE W BETANII

Rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek jesteśmy zaproszeni do Betanii, gdzie Chrystus doświadcza wiernej przyjaźni i czułej miłości.

“Betania to miejsce szczególne, to dom przyjaciół Jezusa i Jego uczniów. Tu zawsze był przyjmowany serdecznie. Dzisiaj też, ale na przyjaznej serdeczności kładzie się cień śmierci. Wszyscy to czują, choć każdy reaguje inaczej… Zobacz to! Przyjrzyj się każdej z tych osób, z Jezusem włącznie… Co dzieje się w ich sercach? Dlaczego tak reagują? 

NAMASZCZENIE W BETANII

Spójrz na Marię. Patrz, z jaką czułością namaszcza nogi Jezusa…, jak je ociera swoimi włosami… Patrz na jej twarz… Ucz się kochać… Poczuj, jak zapach drogocennego olejku rozchodzi się po całym domu… Poczuj jego woń… Spójrz na Jezusa. On nic nie mówi… Ze spokojem i wdzięcznością przyjmuje miłość Marii… Bóg, który pozwala się kochać… A ty? Co czujesz, patrząc na Marię?

Spójrz na Judasza… Słuchaj tego, co mówi… Nie potępiaj… Postaraj się wczuć w nędzę i biedę Judaszowego serca… Czy zgadzasz się z komentarzem Ewangelisty, tłumaczącym postępowanie Judasza? Zobacz, jak reaguje Jezus. Słuchaj tego, co mówi do Judasza i tego, jak On to mówi. Słuchaj tonu Jezusowego głosu. Patrz na Jego twarz. Co on czuje do Judasza? A ty, co czujesz?

Co chcesz powiedzieć Jezusowi, opuszczając Betanię? Co chcesz zrobić? Niech serce ci podpowiada… Nie bój się… Kochaj! Proś!”
Źródło: modlitwa w drodze

Przeżyjmy ten czas Wielkiego Tygodnia w wielkim skupieniu i bliskości, z Tym którego czułość i miłość wobec nas jest nieskończona.

NAMASZCZENIE W BETANII Życie Kościoła

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)