IMG-20230202-WA0000

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2023

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2023

W Dzień Życia Konsekrowanego nasze siostry odnawiały swoje śluby przed Chrystusem, raz jeszcze ofiarowując Mu siebie. Święto Ofiarowania Pańskiego jest szczególnym dniem roku dla wszystkich konsekrowanych. To święto przypomina nam wszystkim, że nie ma naszego ofiarowania życia, gdyby Chrystus pierwszy nie ofiarował się nam. Tego dnia siostry we wspólnotach dziękowały Bogu za dar powołania, za udzielone im łaski i za modlitwę, tak wielu życzliwych ludzi.

W domu w Kazimierzu Dolnym siostry odnowiły śluby podczas uroczystej Eucharystii. Wspominane tego dnia Święto Ofiarowania Jezusa w świątyni stało się motywacją do zastanowienia się nad swoim powołaniem – czy wszystko ofiarowuję Jezusowi? Czy jestem cała dla Niego? Czy jest we mnie pierwotna miłość, gorliwość i zapał w podążaniu za Jezusem?

Z serca wszystkim dziękujemy za pamięć, życzliwe słowa i za największy skarb – modlitwę.

 “Jedyną racją istnienia osób konsekrowanych w świecie jest sam Jezus i Jego miłość. (…) O czym mówimy światu swoim życiem? Jakie światło wnosimy w ciemności, co mamy w rękach, wchodząc w obszary duchowej pustki? Jakim znakiem jesteśmy pośród ludzi poszukujących sensu życia, chodzących po bardzo krętych drogach? Jaką nowinę niesiemy w miejsca podziałów i konfliktów, do ludzi poobijanych przez życie?” bp Damian Muskus
DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2023
DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2023 Z życia Zgromadzenia

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)