img_0662_optimized-1

ZIMOWY JUNIORAT

ZIMOWY JUNIORAT

W dniach 22-28.01.2023 r. w Częstochowie odbyło się spotkanie junioratu, w którym uczestniczyły wszystkie siostry juniorystki, a towarzyszyli im siostra Estera- mistrzyni oraz ksiądz Jerzy- salwatorianin.

Tematem przewodnim konferencji przygotowanych przez księdza Jerzego był rozwój duchowy człowieka. W ich trakcie siostry odkrywały swoją tożsamość, poznawały sposoby wyrażania siebie i pracy nad sobą.

W poniedziałek (23.01.2023 r.) na wspólnej rekreacji w swoim gronie powitały siostrę Elżbietę, dla której był to pierwszy zjazd po złożeniu pierwszych ślubów.

Czas upływał siostrom przede wszystkim na wspólnej modlitwie i słuchaniu konferencji. Jednak nie zabrakło również wspólnych rozmów, śpiewów i zabaw integracyjnych, które sprzyjały zacieśnianiu siostrzanych więzi.

We wtorek (24.01.2023 r.)  siostry odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, nad którym opiekę sprawują ojcowie paulini. Dzięki życzliwości brata Patryka siostry poznały historię sanktuarium oraz miały możliwość obejrzenia żywego inwentarza,
jaki znajdował się na terenie zespołu klasztornego. Natomiast w piątek (27.02.2023 r.) udały się do Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce, gdzie najpierw uczestniczyły w Mszy Świętej, a następnie w drodze krzyżowej.

Na zakończenie zjazdu siostry podziękowały siostrze Esterze za trud włożony w przygotowanie spotkania, księdzu Jerzemu za odprawione Msze Święte i wygłoszone konferencje
oraz siostrom mieszkającym w domu w Częstochowie za gościnę.

Tak ubogacone powróciły do swoich miejsc pracy, by to czego się nauczyły wcielać w życie
w tych wspólnotach i miejscach, do których posłał je Pan Bóg.

ZIMOWY JUNIORAT Juniorat
ZIMOWY JUNIORAT Juniorat
ZIMOWY JUNIORAT Juniorat
ZIMOWY JUNIORAT Juniorat
ZIMOWY JUNIORAT Juniorat
ZIMOWY JUNIORAT Juniorat

Więcej zdjęć w galerii poniżej:

img_0662_optimized

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)