img_7269_optimized

REKOLEKCJE ZAKONNE W KAZIMIERZU DOLNYM

REKOLEKCJE ZAKONNE W KAZIMIERZU DOLNYM

W Kazimierzu Dolnym zakończyła się pierwsza seria rekolekcji zakonnych dla sióstr betanek. Na początku siostry spotkały się na dniu formacyjnym, który poprowadziła nasza Matka Generalna. Uczestniczki miały okazję podzielić się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, co do życia wspólnotowego. Dobrze było posłuchać, co cenią siostry w swoich wspólnotach i co pomaga im się rozwijać w powołaniu.

Święty czas rekolekcji trwał od 16 do 20 stycznia. Nauki rekolekcyjne głosił i posługę sakramentalną pełnił ks. Andrzej Małek SCJ – ksiądz kapelan kazimierskiej wspólnoty. Zaprosił on rekolektantki do odnowienia swojego spojrzenia na życie zakonne przez postawienie sobie bardzo ważnych pytań: kim jestem? po co żyję? do Kogo należę? Zachęcał, by wrócić do początków swojej formacji, by odkryć te momenty, kiedy Bóg szczególnie dawał oznaki swojej miłości. Siostry usłyszały naukę o wewnętrznej wolności człowieka, która wyraża się w pozwoleniu Duchowi Świętemu, by kierował naszym życiem, co będzie objawiać się radością w codzienności.

Wydaje się, że równie cenne były wskazówki o potrzebie ciszy w życiu zakonnym. To, co może nas szczególnie wyróżniać od świata to owa cisza, której tam, z drugiej strony muru, raczej się unika. Dlatego tym bardziej warto, by osoby konsekrowane pielęgnowały ciszę w swoim życiu codziennym.

Podczas gdy rekolektanktki przyglądały się swojemu życiu duchowemu, nasze najmłodsze siostry uczyły się dbać o ich życie zewnętrzne, przygotowując smaczne posiłki. Dużo było pracy, ale radość w jej wykonywaniu była jeszcze większa.

Niech dobry Jezus umacnia nasze wspólnoty dając jedność i radość z przebywania ze sobą. Niech On sam będzie nagrodą dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania i przeżycia rekolekcji przez nasze siostry. Bogu niech będą dzięki!

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)