20221205_201304

ŚWIĘTY MIKOŁAJ U SIÓSTR BETANEK

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter

ŚWIĘTY MIKOŁAJ U SIÓSTR BETANEK

6 grudnia w Kościele Katolickim wspominamy postać św. Mikołaja – biskupa. Biskup Mikołaj był człowiekiem o sercu wrażliwym na drugą osobę i jej potrzeby, znany właśnie jest ze swej hojności serca i obdarowywania innych. Czego z zapałem 6 grudnia chcemy się uczyć i w czym chcemy św. Mikołaja naśladować.

Święty Mikołaj w swoim pielgrzymim szlaku nie pominął naszych zakonnych wspólnot i przybył z obfitym sercem i darami.

W parafii Książnice Wielkie, gdzie posługują nasze siostry orszak mikołajowy już od wczoraj jest w drodze. Zawitał także do domu naszych sióstr.

Święty Mikołaj odwiedził także wspólnotę ojców jezuitów w gdyńskiej infirmerii, w której posługują s. Patrycja i s. Joanna. Biskup Mikołaj sprawił ojcom dużo radości.

Mamy także wieści od sióstr, które posługują w Niemczech, że i u nich dotarł św. Mikołaj.

Raz w roku w Marienfried są zapraszani wolontariusze i pracownicy na tzw. Nicolausfeier. O godz. 15:00 ks. Rektor Oblinger odprawił w intencji współpracowników i wolontariuszy Mszę św. Po Eucharystii wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku w refektarzu. Pan Demel, kierownik tego miejsca, przebrał się za św. Mikołaja i podziękował wszystkim, którzy pracują i pomagają w Marienfried.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

ks. Józef Małysiak SDS

4 lutego 1999 roku jako owoc adoracji Chrystusa Eucharystycznego powstała Betańska Misja Wspierania Kapłanów, którą jako Zgromadzenie

W Dzień Życia Konsekrowanego nasze siostry odnawiały swoje śluby przed Chrystusem, raz jeszcze ofiarowując Mu

W ostatnią niedzielę stycznia siostry nowicjuszki i postulantki wzięły udział w parafialnym kolędowaniu zorganizowanym w kazimierskiej