EIqGI9dgP09QyoGHOpjgNV36p59zxDUx5oTpJk-ov_o=_plaintext_638047889016650521

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA W DOMU FORMACYJNYM

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA W DOMU FORMACYJNYM

Uroczystość Chrystusa Król to największe święto patronalne naszego Zgromadzenia. Ten, Któremu poświęcona jest Betania, ma być naszym Wzorem, Autorytetem, a nade wszystko Przewodnikiem w budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.

W Kazimierzu Dolnym tegoroczne obchody uroczystości rozłożone były na dwa dni. Najpierw w sobotni wieczór na wspólną modlitwę i agapę przybyli do nas Przyjaciele Betanii, osoby, które pomagają nam w codzienności. Radosne spotkanie zacieśniło nasze więzi, a najmłodsze siostry mogły poznać ludzi, którzy jak ciche anioły, wspierają nasze powołania.

W niedzielę na Eucharystii siostry profeski odnowiły swoje śluby, jeszcze raz oddając całe siebie Oblubieńcowi. Wspólnie modliłyśmy się, by On królował w naszych sercach, w naszych rodzinach i w całej Betanii.

Zatem niech On będzie najważniejszy, niech On nadaje rytm i kierunek działania i rozwoju siostrom Betankom. A same siostry niech nigdy nie zapomną, że powołał je do Betanii Król Prawdy, Książe Pokoju, Dawca Miłości i niech przy Nim uczą się tych cnót, by później służyć nimi innym.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)