baner główny 5

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej. Uroczystość ustanowił papież Pius XI w 1925 r., a następnie, po Soborze Watykańskim II, ustalono jej obchód na zakończenie roku liturgicznego.

Niech żyje Chrystus Król! Na zawsze w sercach naszych! – tak brzmi zawołanie, którym każdego dnia witają się siostry ze sobą. Nasze świętowanie rozpoczynamy w sobotę uroczystymi Nieszporami. W niedzielę, w kościołach parafialnych i naszych zakonnych kaplicach sprawowana jest Eucharystia w intencji Zgromadzenia, w czasie której siostry odnawiają śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Takie było pragnienie naszego o. Założyciela – świętować radośnie i dawać świadectwo wiary i przynależności do Chrystusa publicznie w kościołach odnawiając świętą profesję.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Czego pragnął Ojciec Założyciel Sł. B. ks. Józef Małysiak wobec sióstr?

(..) pragnąłbym zbliżyć dusze Wasze i serca Wasze do Chrystusa – Króla. Ale to zbliżenie może nastąpić tylko wtedy, kiedy będziecie pilnie zachowywać to, co w służbie Bożej jest najważniejsze, a więc ubóstwo, czystość i posłuszeństwo.
Bądźcie, moje Drogie Siostrzyczki, bardzo ubogie, nie miejcie nic, prócz tego,  co jest Wam koniecznie potrzebne, gdyż ubożuchnym jest Wasz Chrystus – Król.
Zachowajcie nieskalaną czystość, gdyż tylko przez nią będziecie mogły wypełniać ważne i wielkie, ale zarazem trudne Wasze powołanie.
Niech posłuszeństwo da Wam moc apostolską, gdyż ono właśnie cuda czyni.
Spodziewam się, że będziecie wierne Chrystusowi – Królowi przez ubóstwo, czystość i posłuszeństwo.”

Papież Franciszek w 2021r. na Uroczystość Chrystusa Króla życzył młodym:

“Życzę wam, aby każdy z was mógł odczuć radość mówienia: „Z Jezusem ja także jestem królem”. Jestem królem: jestem żywym znakiem Bożej miłości, Jego współczucia i czułości. Jestem marzycielem, oślepionym światłem Ewangelii i patrzę z nadzieją w nocne widzenia. A kiedy upadam, w Jezusie odnajduję odwagę do tego, by walczyć i mieć nadzieję, a także odwagę, by powracać do marzeń. Na każdym etapie życia.”

Niech słowa papieża Franciszką będą zachętą dla nas, abyśmy z Chrystusem królowali już tu na ziemi, czyniąc Go największym marzeniem naszego życia.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze Zgromadzenie, którzy otaczają nas życzliwością i przede wszystkim modlitwą, tak cenną i ważną. Z serca dziękujemy za każdego, kto w duchu charyzmatu naszego Zgromadzenia razem z nami wstawia się u Boga za kapłanami, we wszelkich ich intencjach, wypraszając im potrzebne łaski.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)