img_0387_optimized-1

Z MARYJĄ KU KOBIECOŚCI

Z MARYJĄ KU KOBIECOŚCI

W dniach 28-30 października w Częstochowie odbywały się rekolekcje dla dziewcząt pt. „Z Maryją ku kobiecości.” W tym czasie duchowo dziewczęta prowadzili  o. Dominik Ochlak OMI oraz s. Gabriela – siostra betanka.

Ojciec skierował nasze myśli do pytania: „Dlaczego?”, które stoi na początku drogi odkrywania nas samych, naszych serc, to jest początek drogi stawania w prawdzie – o mnie, ale także mojej kobiecości. Bo jak mówił Jezus – prawda nas wyzwala. Mało tego, Bóg udziela nas swojej łaski, z którą możemy więcej. Kierował nasze oczy także, ku Maryi, która w wielu aspektach zadziwiała swoją dojrzałością.

s. Gabriela natomiast wprowadziła nas w temat kobiecości, jak się ona objawia, jak dojrzewa ciało kobiety i w czym tak naprawdę tkwi jej piękno, oraz jakie piękno widzą w nas mężczyźni i co w kobietach podoba im się najbardziej (i wcale nie jest to piękny makijaż, wyzywający strój, czy sztuczne ulepszanie ciała kobiecego). Siostra odkrywała przed nami także bliskość Maryi, jej zwyczajność, jej pragnienie matkowania nam.

Podczas rekolekcji nie zabrakło oczywiście czasu na bycie razem, na śpiew, na modlitwę, na ciszę, na rozmowy, spacer, przede wszystkim Sakramenty. Zdecydowanie nie zabrakło także obecności Maryi. To Ona w tym czasie zgromadziła nas przy Chrystusie.

Bogu niech będą dzięki za ten czas pełen łaski, niech owocuje on w życiu tych, którzy uczestniczyli w rekolekcjach, ale także w życiu tych z którymi te osoby się spotkają.

Nie polegaj nigdy na sobie, lecz zawsze ufaj Panu Jezusowi i spoczywaj w Bogu.

error: Treści są chronione, przepraszamy :)